Różaniec do granic

0
213

Milion osób, uczestnicy akcji „Różaniec do granic”, stanęło w sobotę 7 października wzdłuż polskiej granicy modląc się wspólnie o pokój dla Polski i świata.

Uczestnicy akcji „Różaniec do granic” modlili się o pokój dla Polski i całego świata w sobotę 7 października – w święto Matki Bożej Różańcowej, ustanowione po wielkiej bitwie pod Lepanto, gdzie flota chrześcijańska pokonała większą flotę muzułmańską ratując tym samym Europę przed islamizacją.

Główne założeniem tej akcji powstałej z inicjatywy świeckich katolików było otoczenie całego kraju modlitwą. Modlono się w 320 kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski. Uczestnicy akcji zgromadzili się w kościołach o godzinie 10.30, gdzie wysłuchali konferencji i uczestniczyli we mszy świętej o godz. 11 i adoracji Najświętszego Sakramentu. Później przeszli lub przejechali do wyznaczonych „stref modlitwy” w których o godz. 14.00 rozpoczęła się modlitwa różańcowa.

Modlitwa odbyła się wzdłuż polskiej granicy, ale także na morzu, na lotniskach, w bazie wojskowej w Afganistanie i za kołem podbiegunowym.

Redakcja JakaWiara

Zapraszamy do relacji jednej z uczestniczek tej akcji – link

Partnerzy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here