Moja wiara

0
336

Przeczytałam artykuł pt. Pojęcie wiary (link) i chciałam się podzielić swoimi przemyśleniami na ten temat.
Jan Paweł II powiedział „wiara, to nie wymysł człowieka, lecz wielki dar Boży, który Jezus powierzył swojemu Kościołowi”.

Św. Augustyn powiedział: „Raz wybrawszy, ciągle wybierać muszę”. Te słowa, dotyczą życia każdego z nas. Bo nieustannie musimy dokonywać wyboru – czasem dotyczy to spraw mało istotnych, a czasem wielkich i ważnych. Każdy wybór, to określone konsekwencje, tym bardziej jest nam trudno podejmować właściwe decyzje. Czasami wymaga to od nas rezygnacji z własnych ambicji, pokonania egoizmu. Nie zawsze rozumiemy sens strat (moralnych , a czasami nawet materialnych) jakie ponosimy w wyniku pewnych wyborów, które z punktu widzenia naszej wiary są właściwe, ale z punktu człowieka niekoniecznie okazują się korzystne. Czasami dopiero z perspektywy czasu potrafimy właściwie ocenić, czy naprawdę ponieśliśmy stratę.

Myślę, że każdy człowiek, który uważa się za chrześcijanina ma świadomość trudności życia wg dekalogu.

Często ludzie wierzący, nawet ci, którzy uczestniczą czynnie w życiu Kościoła, ulegają trendowi odrywania wiary chrześcijańskiej od jej wymogów etycznych dotyczących życia. Człowiek zaczyna upraszczać przykazania wg własnej wygody.

Musimy zdać sobie sprawę i odpowiedzieć na pytanie, czy moja wiara jest bardziej „uczuciowa”, „rozumowa”, czy świadoma i dojrzała w znaczeniu jej pogłębiania i osobistego wyboru?

Czytelniczka

Partnerzy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here