Nabożeństwa Fatimskie

0
195

Nabożeństwa Fatimskie są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa wypowiedzianych podczas Objawień Fatimskich w Portugalii.  Objawienia te miały miejsce w Fatimie w dniach 13 maja, 13 czerwca, 13 lipca, 13 września i 13 października 1917 r. (w osobnym artykule zostaną przedstawione Objawienia Fatimskie).

Pokutne Nabożeństwa Fatimskie, zwane także „Różańcem Pokutnym” odprawiane są od maja do października. Są to nabożeństwa do Matki Bożej nawiązujące i będące odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników.

Maryja powiedziała Łucji, że grzechy niewdzięcznych ludzi co chwilę ranią Jej Niepokalane Serce i poprosiła o zadośćuczynienie przez odprawienie nabożeństwa kolejnych pięciu pierwszych sobót miesiąca. Nabożeństwo to ma charakter ekspiacyjny i obejmuje wspólne odmawianie Różańca. Każdorazowo odmawiana jest jedna z czterech jego części, a wieczorne procesje ze świecami i figurą Matki Bożej przypominają Fatimę oraz to, co się tam wtedy działo.

Redakcja JakaWiara
Fot.K.W. (Nabożeństwo Fatimskie w Zalesiu Górnym k.Warszawy w dniu 7 października 2017r.)

Partnerzy:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here